Наказ № 71 «Про затвердження ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду» (14.06.2004)

Наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14.06.2004 року № 71 «Про затвердження ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду»

 

Витяг

15. Ветеринарні вимоги щодо імпорту в Україну хутрових звірів, кролів, собак і кішок

15.1. До ввезення в Україну допускаються клінічно здорові хутрові звірі, кролики, собаки і коти з господарств та адміністративних територій, вільних від заразних хвороб тварин, у тому числі:

а) для усіх видів тварин:

вірусних енцефаломієлітів усіх видів — протягом останніх 12 місяців на адміністративній території;

б) для лисиць, песців, собак і кішок:

хвороби Ауєскі, сказу, туберкульозу, туляремії, дерматофітозів (трихофітії, мікроспорії) — протягом останніх 12 місяців у господарстві;

в) для норок і тхорів:

губкоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби і скрепі овець — відповідно до вимог Міжнародного ветеринарного кодексу Міжнародного епізоотичного бюро;

вірусної геморагічної хвороби кролів, туляремії — протягом останніх 12 місяців у господарстві;

енцефалопатії норок — протягом останніх 3 років у господарстві;

алеутської хвороби, сказу, туберкульозу, туляремії — протягом останніх 12 місяців у господарстві;

г) для кролів:

вірусної геморагічної хвороби, міксоматозу, туляремії, пастерельозу, лістеріозу — протягом останніх 12 місяців у господарстві.

15.2. Відібрані для відправлення в Україну тварини не менше 30 днів утримуються на спеціальних карантинних базах під наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера.

15.3. Під час карантину проводиться поголовний клінічний огляд. У цей період державні ветлікарі проводять діагностичні дослідження в державній ветеринарній лабораторії методами, прийнятими в країні-експортері. Тварини піддаються таким ветеринарним обробкам і дослідженням:

лисиці, песці, норки і собаки — на токсоплазмоз;

норки — на алеутську хворобу;

кішки — на дерматофітози;

собаки і кішки — не раніше 2 років і не пізніше 3 місяців до відправлення проводять тест на виявлення антитіл до сказу, при цьому отриманий позитивний результат з титром не менше 0,5 імунних одиниць/мл. ( Пункт 15.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини N 36 ( z0525-05 ) від 25.04.2005 )

15.4. Не пізніше ніж за 14 днів до відправлення тварин вакцинують, якщо вони не були щеплені протягом останніх 6 місяців:

лисиць, песців — проти чуми м’ясоїдних, сальмонельозу і колібактеріозу;

норок і тхорів — проти ботулізму, чуми м’ясоїдних;

псевдомонозу, вірусного ентериту;

нутрій — проти пастерельозу;

собак — проти сказу, чуми м’ясоїдних, гепатиту, вірусного ентериту, парво- і аденовірусних інфекцій, лептоспірозу;

кішок — проти сказу і панлейкопенії;

кролів — проти міксоматозу, пастерельозу і вірусної геморагічної хвороби.

15.5. Транспортні засоби обробляються і підготовляються відповідно до прийнятих у країні-експортері правил.

15.6. Виконання умов, зазначених у цих Вимогах, повинно бути цілком підтверджене ветеринарним сертифікатом країни-походження в оригіналі, підписаним державним ветеринарним лікарем і складеним мовами країни-експортера й українською, із зазначенням методів, дати діагностичних досліджень, їх результатів і профілактичних щеплень.

15.7. Увезення на територію України тварин можливе після одержання дозволу регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті зони обслуговування.

15.8. Після ввезення на територію України і проходження державного ветеринарно-санітарного контролю тварин ставлять на карантин терміном на 30 днів у спеціально підготовлені приміщення. У цей період проводяться потрібні діагностичні дослідження під контролем державної служби ветеринарної медицини.